Hledej zboží

Porovnej ceny

Rada: Podle čeho si vybírat mobil

Jak si vybrat mobilní telefon

 

 

Při výběru mobilního telefonu je třeba zaměřit se na funkce, které od mobilu očekáváme, a na požadavky, které na telefon máme.

 

Zaprvé si můžeme vybrat podle typu konstrukce telefonu. Rozdělit je můžeme na klasické, vyklápěcí (tzv. véčka) a vyklápěcí. Dále můžeme dát i na materiál a provedení, jakým je mobilní telefon vyroben. Někomu se líbí lesklé materiály, které se ovšem často špiní, někdo dává zase přednost kovovým doplňkům nebo zase klasickým plastům. Mnoho lidí se také rozhoduje na základě předchozí zkušenosti a preferencí k určité značce mobilních telefonů. Podstatnou roli při výběru telefonu hraje samozřejmě i cena.

 

Roli pro nás může samozřejmé hrát také design a velikost telefonu. Zatímco design je věcí ryze osobního názoru, velikost podmiňuje několik faktorů, jako například velikost a kvalita displeje, počet funkcí telefonu, zabudovaný reproduktor apod. V praxi to znamená, že pokud od telefonu očekáváme prvotřídní fotoaparát s bleskem, velkou kapacitu paměti, kvalitní přehrávač hudby, velký a barevný displej na přehrávání videí, musíme se smířit s tím, že se nebude jednat o příliš malinký a skladný telefon. Pokud tedy opravdu hledáte malinký telefon, který bez problémů můžete nosit v kapse kalhot, aniž by Vás obtěžoval, musíte se některých funkcí na úkor velikosti zdát.

 

Při výběru je důležité ujasnit si, k čemu chci mobil převážně používat, a podle toho si mobil vybírat.  Pokud budu chtít mobil ke kvalitnímu poslechu hudby, budu vybírat z hudebních telefonů. Pokud chci telefon na fotografování a natáčení videí, vyberu si ten s dobrou kamerou – pokud možno s bleskem či světelnou diodou. Důležité je, dát si pozor i na kapacitu paměti telefonu. Dají se sice dokoupit paměťové karty, ty ale telefon mohou zbytečně namáhat a zpomalovat.

 

 Pokud chci telefon k častým a dlouhým telefonátům a nechci jej každý den nabíjet, není vhodné brát si telefon s mnoha funkcemi (např. tzv. Smartphone), který se velmi rychle vybijí. Pro tyto účely je dobrý telefon s malým displejem, který šetří mnohem víc energii než displej velký.  

 

Dále byste se mohli zaměřit na funkce jako jsou bluetooth, internet v mobilu či WiFi. Lidé z akčním způsobem života ocení zase telefony odolné proti nárazu či vodě. Při výběru nového mobilního telefonu se pořádně informujte o všech funkcích, které nabízí, a zamyslete se, jestli je opravdu všechny využijete. Pokud ne, sáhněte raději po variantě, která je levnější nebo má s delší výdrží baterie.

 

Komentáře: Rada: Podle čeho si vybírat mobil

[+] Vložit komentář

vložil: David

21.11.2010, 18:57:10

Nokia nebo SE

Dobrý den, chci koupit nový telefon a rozhoduji se mezi Nokii 5800, a SE Vivaz U5. Mohl by mi někdo poradit prosím? Mnohokrát děkuji, David.

Potřebujete poradit?